Zumba Kursu
Zumba son dönemde dünyada popüler bir yer edinmiştir. Spor ve dansın bir arada yapıldığı bu branşın en önemli avantajı 

spor salonlarında tek başına çalışmaktan sıkılan bireyleri dansın enerjisi ile farkına bile varmadan spor yapmaya teşvik etmesidir. Bu amaçla Ankarada zumba kursu veren Angora dans stüdyosu, öğrencilerine dansı ve sporu birarada sunmaktadır.Zumbanın Ankara'daki en önemli adresi olarak Angora dans stüdyosu ön plana çıkmaktadır.

Peki Zumbanın Faydaları Nelerdir ?

Stresinizi Atmanızı sağlar

Eğer amacınız stres atmaksa Zumba tam size göre. Hatta bu konuda o kadar başarılıdır ki terapiden bile daha iyi geldiği söylenebilir.Zumba'nın canlı hareketleri hem moralinizi yükselten endorfinleri salgılamanızı sağlar hem de dans ettikçe endişelerinizden kurtulursunuz..

Koordinasyonunuzu Geliştirir

Kişinin yaşlandıkça iyi bir koordinasyona sahip olmasının da önemi artar. İlerleyen yaşlarda koordinasyonunuzun önemi artacaktır. Şimdi yaptığınız zumba derslerinin faydasını ileride daha çok göreceksiniz.

Kilo Vermenizi Sağlar

Zumbanın en önemli faydalarından biri elbetteki kilo vermenizi sağlamasıdır. Bir zumba dersinde 600 ila 1000 kalori arasında kalori yakabilirsiniz. Angora dans stüdyosu olarak Ankarada verdiğimiz Zumba derslerimizde pek çok öğrencimizi zayıflatmayı başardık.

Vücudunuz Sıkılaşır

Siz farkına bile varmadan bütün vücudunuz çalışır.

Yeni Arkadaşlar Edinmenizi Sağlar

Son derece sosyal bir ortamda yapılan Zumba dersleri yepyeni arkadaşlıklar kurmanıza da fayda sağlar. Kalabalık yapılan derslerin keyfi de bambaşkadır.

Her Yaşa Uygundur

Zumba, her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Hatta sadece çocuklar ve yaşlılar için bile özel zumba dersleri vardır.

Kendinize Olan Güveninizi Arttırır

Zumba dersi boyunca yaptığınız dans hareketleri duruşunuzu düzeltir, koordinasyonunuzu geliştirir, kendi kendinize oluşturduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.Bütün bu değişimler hemen moralinize ve görünüşünüze yansır.Kendini iyi hisseden bireyin kendine güveni de artar.

Kimler Zumba Yapabilir ?

Her yaşta, her vücut tipinde ve beden ölçüsünde insan Zumba derslerine katılabilir. Eğer biraz kalça sallayabiliyor ve müzikten hoşlanıyorsanız bu Zumba dersi tam da size göre.

Zumba ve Sağlık

Bazı araştırmaların da kanıtladığı gibi Zumba gibi dans tipi, aerobik egzersizleri düzenli yapıldıklarında kardiyopulmoner dayanıklılığı arttırmak gibi bir özelliğe sahipler.

Zumba Dersinden Ne Beklemelisiniz ?

Ankara'da Zumba Kursu veren okulumuz Angora Dans stüdyosunda zumba derslerimiz 1 saat sürmektedir.Derslere canlı bir ısınma ile başlanır ve ders sonrasında vücudunuzu soğutma ve biraz statik esneme hareketleri ile bitirilir. Çalışma farklı rutinleri olan şarkılarla yapılır. Bir çok dans hareketi gösteren eğitmen, daha önceden Zumba için hazırlanmış olan koreografileri kullanır ve bazen de eğitmenler işe kendi adımlarını, dans figürlerini de katabilirler. 

Diğer aerobik derslerin aksine Zumba, sizin her öğrendiğiniz hareket için müziğin farklı yerlerini kullanmaktadır.Ayrıca zumba'da eğitmenler fazla konuşmazlar, bunun yerine size el hareketleriyle ne yapmanız gerektiğine dair komutlar verirler. Dolayısı ile öğrenciler hareketleri bol tekrar yaparak öğrenirler. İlk derslerde birazcık zorlansanız bile zaman ilerledikçe büyük keyif almaya başlarsınız.

Zumba Derslerinde Ne Giyilmeli ?

İçinde rahat hareket edebileceğiniz teri emen kıyafetler tercih edilmelidir. Bunun yanında sınıfların saysına göre odanın kolayca ısınabileceğini de göz önünde bulundurarark yedek kıyfaet getirmek te fayda vardır. Ayrıca bir çift sadce Zumba için kullanacağınız rahat spor ayakkabınız olması da son derece önemlidir.

Zumba İçin İpuçları

İlk dersinize idiyorsanız dersten 10 - 15 dk önce salonda olmanızı öneririz. Kendinizi eğitmeninize tanıtarak ilk dersiniz olduğunu söylemeniz eğitmeninizin sizinle ilgilenebilmesi için faydalı olacaktır. Adımları tutturamazsanız moralinizi bozmayın çünkü ilk derste zaten adımları kimse öyle hemen kolay yapamaz zaman içerisinde alışacağınızı unutmayın.

Zumba son derece keyifli, sosyal bir derstir.Derse devam ettikçe vücudunuzda göreceğiniz değişiklikler sizin moralinizi gittikçe daha çok yükseltecektir. Kendinizi müziğin ritmine bırakın... Göreceksiniz ki başarı kendiliğinden gelecek...

Sizi Ankara'da Zumba kursu veren okulumuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.... 

Ve unutmayın

İlk dersiniz bizim ikramımız

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?