Kizomba Kursu Ankara

    Kizomba son yılların istisnasız en popüler latin danslarından birisidir.Özellikle  Salsanın ateşi ile Tangonun tutkusunu birleştirmesi ile bir adım daha öne çıkar.  Kizombayı öğrenmesi her ne kadar çok kolay olsa da onu farklı kılan figürlerden öte  ruhudur. Ruhunu dansa yansıtmak için gerçekten müziği hissetmeniz gereklidir.

Kizomba Nedir ?

 Angola'dan çıkan en ünlü müzik ve dans türlerinden birisidir.Angola dilinde anlamı  "Parti" demek olan Kizomba dansı Türkiye'ye yeni yeni girmeye başlamış Ankara'da  Dans Kursları arasında da popülerliğini arttırmıştır. Angora Dans Kursu bünyesinde  Kizomba Dans Kursları devam etmektedir.

 Aynı salsa'da olduğu gibi orijini Afro-Küba etkisine sahiip olan Kizombanın pek çok  figürü diğer Afrika danslarının da etkisini taşımaktadır.

Angola'nın uzun yıllar Portekizlilerin himayesinde kalması ve iç savaş sırasında  Kübalıların da ülkede bulunmasu ile ülkede Tango, Milonga,Son, Plena gibi diğer dans türleri de yayılmıştır. Bu türlerin birbiri ile olan etkileşimi ile Kizomba'ya "Afrika Tangosu " da denmektedir.

Kizomba'da Semba, Angola tipi merengue ve Klepanda müziğinin etkileri net olarak görülmektedir.Bu nedenle Kizomba müziği içinde yumuşak ve duygulara hitap eden tınılarla dolu Afrika ritm karışımlı bir tür olarak ortaya çıkmıştır.

Kizomba parnerli olarak vücudu çok fazla kasmadan yavaş ve akıcı şekilde yapılan bir danstır. Salon danslarının aksine, sürekli rutin olan bir temel adımı yoktur, öncelik, müzikle beraber hareket etmektir.Dört Beş hareketle bile Kizomba dansı yapılabilir. Ancak elbette farklı dansçıların yeni adımlar ve sitiller katması ile adımları çeşitliliği devamlı gelişmektedir.

Angora Dans Kursu bünyesinde'de sık sık Kizomba dersleri açılmakta ve Ankaralı dans meraklılarına Kizomba kursları verilmektedir.

KİZOMBA

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?