Capoeira Kursu
Capoeira estetik olarak en çok göze çarpan spor türlerinden biridir.Özellikle müzik ve dansı birbirinin içerisine adapte etmesi ile her iki branşta'tda öne çıkmaktadır.
Bundan yaklaşık 500 yıl kadar önce Afrikalı köleler tarafından Brezilya'ya getirilen Capoeira bir savaş sanatı olarak yaratılmıştı, savaş sanatı olmasının çok daha ötesinde, her yaşta insan tarafından yapılabilen Capoeira gücü, z,h,n dengesini, dayanıklılığı ve kendini savunmayı gelenek ve tarihle harmanlamış bir spor ve sanattır.
Capoeira müsabakaları bir çember içerisinde (Roda) oyuncular tarafından yapılır.Aslına bakılırsa Capoeira'da yapılan müsabakaların en önemli özelliği müzik ile yapılması ve rakibin zarar görmeyeceği oyunlar oynanmasıdır.
Rodanın üyeleri müzik aletleri ile müzik yapıp şarkı söylerlerken Capoeirista denilen iki oyuncu rodanın içine girer ve geleneksel figürler eşliğinde birbirleri ile mücadele ederler.
Capoeiristalar müziğin ritmi ve hızı ile hareket ederler. Jogo da kasti bir vuruşa asla izin verilmez Her ne olursa olsun centilmenlik ve kardeşlik ön plandadır.
Capoeira pek çok farklı yönü ile insanlara cazip gelmektedir. Gerek Kültürü gerek müziği gerekse hareketleri ile Capoeira sadece dans, müzik akrobasinin birarada olması değil, bilim, tarih ve kültürün tam bir kombinasyonudur..,
Ankara'da CAPOEIRA Kursu veren en önemli kurslardan biri de Angora dans okulu ve dans kursudur. Bünyesinde bulunan yetenekli Capoeira eğitmenleri ve cazip fiyat avantajları ile Capoeira'ya ilgi duyanlara hizmet etmektedir. Ankara Angora Dans Kursu bünyesinde Capoeira kurslarının yanında Salsa, Tango, Zumba, Bale, Çocuk Dans, Zeybek, Düğün Dansı, Halk Dansları, Bachata, Kizomba, Latin Dansları kurslarını da vermektedir.
CAPOEIRA'NIN FAYDALARI
Capoeira sportif olarak da çok önemli bir çalışmadır. Tüm kas gruplarını çalıştırmasının yanında, refleks,güç,dengenin de artmasına da büyük fayda sunmaktadır.
Düzenli Capoeira yaparak kardiyovasküler sistemi geliştirirken aynı zamanda, nefes alışverişi düzenlenir. En önemli yanı en çok arzu edilen kas grubu olan abdominal kasların gelişimine çok önemli bir etkisinin olmasıdır.
Capoeira çalışarak aşağıdaki özelliklerinizi geliştirisiniz:
  • Dayanıklılık
  • Atiklik
  • Esneklik
  • Hız
  • Denge
  • Koordinasyon
  • Ritm


Ankara Angora Dans Kursu olarak sizi açılan Capoeira kurslarımıza bekliyoruz..

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?