Salsa Kursu

       SALSA Kursu en iyi hobilerden biridir

Salsa dansının Faydaları saymakla bitmez: Pek çok farklı sebepten salsa kursu alabilirsiniz

-Egzersiz Yapmak ve dans etmek için

-Çok keyifli ve eğlenceli bir hobi edinmek için

-Sosyal ve kültürel çevre edinmek için

-Salsa Dansının fiziksel ve psikolojik faydaları nedeniyle

-Yarışmalara ve gösterilere katılmak için.

Salsa dansı karın, basen, bel çevresi bölgesindeki yağların yakılmasında son derece etkili bir yöntemdir. Ayrıca varis ve selülitin de en eğlenceli ve hızlı çözümüdür.. Sadece sağlıklı bir yaşam sürmek için bile salsa kursu alabilirsiniz.

Eğlenmenin ve keyifli vakit geçirmenin yanı sıra sağlığımız için bir çok faydaları bulunmaktadır.

Mayo Clinic araştırmacılarına göre sosyal amaçlı yapılan salsa dansı :


- Stresi azaltmakta
- Enerji seviyesini yükseltmekte
- Fiziksel gücü ve dayanıklılığı artırmakta
- Kasların koordinasyonunu artırmaktadır
1 saatlik salsa dansında yakılan kaloriler 1 
saat bisiklet sürmekten veya yüzmekten daha fazladır.Bu nedenle düzenli salsa dersleri kilo vermek için etkili bir yöntemdir.Bunların dışında salsa faydaları şu şekilde özetlenebilir;
- Kalp hastalıklarına yakalanma oranın düşürür
- Kan basıncını düşürür
-Kilonuzu kontrol etmede yardımcı olur
Kalça ve bacak bölgesindeki kemik gelişimine yardımcı olur.


Dansta ne kadar kalori yakılır?
Bu tamamıyla dans çeşitlerine göre çeşitlilik göstermektedir.70 kg ağırlığındaki bir kişinin değişik dans türlerinde bir saat içinde yaklaşık yakacakları kaloriler ;


Salon dansları :235 kalori / saat
Bale: 300 kalori /saat
Oryantal Dans : 380
Salsa Dansı : 420 +
Aerobik Dans : 540 +


Salsa dansına erken bir yaşta mı başlamalıyım?
Salsa kursuna her yaşta katılabilirsiniz, sonuç olarak siz dans etmeyi istiyorsunuz bunun için yaşın ne önemi var. Toplumun bize dayattığı sınırlardan da uzaklaşmanın en önemli adımlarından biridir salsa kursları. Siz hiç merak etmeyin kaç yaşında olursanız olun salsa için her zaman genç sayılırsınızNe kadar sürede salsa dansını öğrenebilirim ?
Keyifli ve yaptığınız figürü düşünmeden ve bir parçayı bitirecek kadar salsa yapmayı öğrenmek temel seviyede maksimum 3 - 3,5 ay arası sürer.. Elbette bu süre iyi bir eğitmene doğru bir eğitim sürecine ve sizin verdiğiniz emeğe göre daha da azalacaktır.

Ancak elbette öğrenmenin sınırı yoktur. Kendinize koyduğunuz hedeflerle de doğru orantılı olarak salsa bilginizi geliştirmek için öğrenmeye devam etmelisiniz... Ne zaman bu kadarı bana yeter derseniz o zaman eğitminiz de biter.
 

Salsa Dansı Nedir ?

Salsa dansı Karayipler kökenli olduğu varsayılan, salsa adıyla belirtilen müzik türleri eşliğinde çiftler halinde veya grupça icra edilen, Latin Amerika’nın ve ABD’nin modern bir dansıdır. Önceleri yalnızca Latin Amerika halkları arasında yaygın olan bu müzik türü, Karayipler’den ABD’ye göçenler sayesinde ABD’de de yaygınlık kazanmış ve salsa dansı özellikle 1980'lerden sonra tüm dünyada tanınır ve uygulanır duruma gelmiştir. Günümüzdeki salsa dansı Afrika, Karayip ve Avrupa stillerinin, dans ve müzik unsurlarının bir karışımı olarak nitelenir. 
Salsa’nın kökenlerinin çeşitliliği ve çeşitli stillerden oluşan bir karışım olması adının anlamını da açıklamaktadır. "Salsa" sözcüğü aslında İspanyolca konuşan Latin Amerika ülkelerinde çeşitli baharatların karıştırılmasıyla hazırlanan “sos” anlamına gelir. Söz konusu müzik ve dansa da çok farklı kültürel öğelerin karışımını içermelerinden dolayı bu ad verilmiştir.

Bu karışımın tarihsel oluşumunda son, guaguancó, rumba, boogaloo, pachanga, guaracha, plena ve bomba tarzlarının etkileri olmuştur. Günümüzdeki salsanın dans adımları esas olarak Küba sonundan gelmekteyse de, mambo, cha cha cha, guaracha, changüí, palo monte, rumba, abakuá, comparsa gibi diğer Küba danslarından etkilenmiş bulunmaktadır..

1950’lerde mambonun modernizasyonu salsanın oluşumunda önemli bir etken olmuştur. Salsanın kökeni Küba olarak kabul edilmekle birlikte, Küba’nın Kuzey Amerika’daki etkisi F. Castro ve Che Guevara’nın Küba’daki devriminden ve Küba’ya ABD ambargosunun uygulanmasından sonra azalmıştır.


Bir “serbest stil” dansı olan salsa, rutin hareketlere bağlı kalınmaksızın doğaçlama olarak yapılır. Salsa, foxtrot veya samba gibi dans pistini tümüyle kullanmayı gerektiren danslardan değildir. Salsa dansı Latin dansları kapsamında ele alınır. Diğer Latin dansları içinde en tanınanları merengue, cha cha cha (ça ça), bachata, mambo, samba ve rumbadır. 

Kaynak : Wikipedia

Sizi Arayalım

4 Yorum Yazıldı.

 • Alev Özkazanç

  Salsa dersinin günleri saatleri ve ücreti nedir acaba? Teşekkürler

  09 Nisan 2023 08:26
 • Ece Şirin

  Salsa Angora Dans kursunu uzun zamandır takip ediyordum ancak evim çayyolu / yaşamkent'te olduğu için bir türlü salsa kursuna gidemiyordum. Sonunda Salsa Angora Çayyolu Yaşamkent'te şube açınca herhalde en çok ben sevinmişimdir... Şimdi büyük bir keyifle salsa derslerine devam ediyorum..

  25 Şubat 2018 19:24
 • Gülçin Akar

  Kesinlikle Kıvanç hoca ile bir ders almanızı tavsiye ediyorum. Hem çok eğlenceli hem de öğrendiğinizi hissedebileceğiniz bir eğitmen.. 3 ay oldu ders almaya başlayalı artık Ankara'da pek çok dans gecesinde dans edebiliyorum. Resmen özgüvenim arttı :)

  12 Aralık 2017 15:24
 • Birgül Katmer

  Tanıtım dersine geldiğimde becerebileceğimi düşünmüyordum ancak derste inanılmaz keyif aldım, öncelikle çok eğlendim ve ders bittiğinde bir şeyler yapabildiğimi görmek beni çok mutlu etti... Kendime çok iyi bir hobi edinmenin keyfini yaşıyorum şimdi...

  26 Kasım 2017 16:13

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?