Cha Cha Kursu

CHA CHA

Küba - Karayip kökenli bir dans olan Cha Cha Latincdanslarının en popüler olanlarından birisidir.Köken olarak diğer Latin dansları ile aynı kökene sahip olduğundan dolayı bir çok hareketinde Rumba,Mambo,Salsa figürleri ile de benzerlik bulunmaktadır. En temel farklılık "Cha Cha Cha" dadır. müziğin dördüncü vuruşunun kolay hissedilen cha cha cha ritmini vermek için bölünmesi ile oluşmuştur. 
Cha cha, Mambo ve rumba'nın bir çeşidiyken 1948 yılında Ebrique Jorrin, Danzon ve Montuno ritmlerini karıştırarak farklı ve heyecan verici bir sonuç yarattı. Jorrin'in bu "Enganadora" adı verilen çalışması 1953 yılında kayıtlara geçti ve son derece popüler oldu.Elbette dansçılar çok daha fazlasını istediler.  
Cha cha cha dansı aynı müziğinde olduğu gibi canlı, göz alıcı, alaycıdır ve coşkun ritmiyle dünyadaki tüm dansçıların rağbet edip zevk alacağı bir keyif sunar.
Cha Cha Cha adı ispanyolca'da "Chacha"  çocuk bakıcısı demektir. Aynı zamanda "Chachar" kokain yaprağı çiğnemek anlamına gelse de hızlı bir Küba dansı olan Guaracha'dan geldiği düşünülmektedir.
Her ne olursa olsun Cha cha dansı küba kökenli sosyal dansların en keyfililerinden biridir. Angora Dans Stüdyosu bünyesinde sık sık Cha Cha Kursları açılmakta ve Ankara'da Cha cha konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle Ankara'daki dans geceleri arasında en çok ilgiyi gören ve en eski dans gecesi olan Angora Salsa Gecelerinde Cha Cha müziği bol bol çalınmaktadır..
Ankara'da Cha cha kursu veren okulumuz Angora Dans Stüdyosu sık sık Cha cha kursları açmaktadır. Siz de Cha cha Dansını merak ediyorsanız Tanıtım Derslerimize bekleriz.

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?