Modern Dans

MODERN DANS

Modern Dans Klasik baleden türemiş bir dans türüdür. Aslına bakılırsa Klasik balenin kurallarını kurmasına rağmen kendisine ait yeni kurallar da yartmıştır.Dolayısı ile Modern Dans daha az kısıtlayıcı olarak bir çok dansın karışımı olarak da düşünülebilir.
Her ne kadar Klasik bale kökenli de olsa pek çok güncel dansın temelinde de 
Modern Dans ögelerini bulabilirsiniz. Salsa, Tango, Jazz, Afrika dansları bunlardan sadece bir kaç tanesidir. Modern Dans bu özelliği ile tüm danslara ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.Tamamen özgür bir alt yapı ile kuralları çok sert olmayan ama kuralsız da olmayan modern dans gün geçtikçe ilgisini arttırmaktadır.
Modern Dans gelişimi sürecinde pek çok stil ve teknik de geliştirmiştir.Modern dansın en önemli farkı ise müziğin de ötesinde ilhamını çok farklı dış etkenlerden de alabiliyor olmasıdır. Bir gökgürültüsü veya bir renk, bir çiçeğin kokusu, yaşanan bir sevinç veya üzüntü, hepsi modern dansa ilham verebilirler. Buradan da bakışla modern dansı yaşadığınız her anın içerisinde yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz.
Modern dans her yaş için uygundur elbette, yaşınıza veya dans kabiliyetinize bakılmaksızın  aklınızı ve bedeninizi senkron etmenizi sağlayacaktır.Buradan Modern dansın herkes için uygun olduğu ve her yaşta yapılabileceği sonucuna çok rahat ulaşabiliriz.Elbette Modern dans kendinizi ifade etmenin ve vücut hareket kabiliyetinizin farkına varmanızın yolunu açmaktadır.

Modern Dansın Faydaları

  • Vücudunuzun Form Düzeyini ve Esnekliğini arttırır
  • Vücudunuza Hava Katar
  • Koordinasyonunuzu Arttırır
  • Müzikal Becerilerinizi Keskinleştirir
  • Güç ve Dayanıklılığınızı arttırır

Ankara'da dans kursu olarak faaaliyet gösteren Angora Dans Okulu bünyesinde Modern Dansın yanında Salsa, Tango, Bachata, Kizomba, Swing, Düğün Dansı, Jazz Dans, Çocuk Dansı, Oryantal, Zeybek, Sirtaki gibi pek çok farklı türde branşta da dans eğitimi, dans kursu vermektedir.

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?