Bizi biz yapan diğer yarımızı bulduğumuzda onunla bir ömür geçirmek, onunla yaşlanmak, onunla yaşamak isteriz...

Ve elbette, belki doğduğumuz andan bu yana o en özel güne hazırlanırız.....

O gün bizim için yepyeni bir başlangıç, yeni hayata geçiş, yeni umutlar, yeni aile yani tam manasıyla mutluluğun resmi gibidir.....

O en güzel günümüzü daha da özel ve unutulmayacak bir anıya dönüştürmek içindir tüm hazırlıklarımız... Gelinliğimiz, Damatlığımız, saçımız, makyajımız.. Günler geceler boyu süren uykusuzluğumuız hep evleneceğimiz o gün içindir....

PEKİ YA İLK DANSIMIZ ?

Elbette bu özel günün en özel anı düğün dansı, 

unutmayın düğün dansınız bir show değildir. Eşinizle beraber hayatınızın sonuna kadar geçireceğiniz bir ömrün ilk paylaşımıdır. Uyumun göstergesi, sevginin dışarıya sunumudur.... Belki de sizi ilk defa düğünde birarada gören akrabalarınıza uyumlu bir çift olduğunuzun en kısa ve yalın anlatımıdır.

Eğer dans senkron demekse, hayatın senkronunu beraber bulduğunuzun en önemli kanıtıdır düğün dansı.....

O yüzden kendinizi show yapmak zorunda hissetmeyin... Kendiniz olun yeter... Unutmayın 4-5 derste zaten kimse dansçı olamaz, sizden de beklenen bir dansçı olmanız değil uyumlu bir çift olarak figürlerinizi bu uyumla yapmanızdır..

DÜĞÜN DANSINIZDA BİZ SİZİN İÇİN NE YAPIYORUZ ?

Angora Dans Kursu olarak Ankara'da verdiğimiz düğün dansı kurslarımızda öncelikli hedefimiz size dans etmeyi öğretmek değil. Esas hedefimiz size uyumlu bir çift olarak müzik eşliğinde birbirinden güzel dans figürlerini sunmanızı sağlamak.. Bunun için dansta matemetiğe değil ruha ve duyguya ağırlık veriyoruz.... Nasıl mı? O da bizim sırrımız olsun :))))

DÜĞÜN DANSINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DETAYLAR:

  • Gelinliğiniz düğün dansınıza uygun olmalı ( Aslına bakarsanız her dansa göre değişmekle beraber çok kabarık, kuyruğu çok uzun veya taşlarından dolayı çok ağır olan gelinliklerle rahat hareket edemeyebilirsiniz..Bu yüzden gelinliğinizi yaptırırken gelinlikçinizle bu detayları konuşmalı ve ona göre ya gelinliğinizi ya da düğün dansınızı revize etmelisiniz)
  • Gelin Ayakkabınız: Gelin ayakkkabınız yine en öenmli detaylardan biridir çünkü çok şık görünen bir ayakkabı dans ederken sizi rahatsız edebilir.Pek çok gelinin düğün dansını yapmadan önce maalesef ayakkabılarını çıkarttıklarını gördük..Çünkü gün içerisinde koşuşturmacadan ve heyecandan şişen ayaklarınız sizi tam düğün dansı zamanı yarı yolda bırakabilir...Bu sebeple biz genelde düğün ayakkabısı için özellikle ortopedik açılarından ve rahatlıklarından dolayı modifiye edilmiş dans ayakkabısı giymenizi öneririz...(Hem şık, hem rahat olması dolayısı ile).. Özellikle Dance Spica Dans ayakkabısı firması bu konu ile ilgili profesyonel çözümler üretmektedir. Detaylı bilgi için www.dancespica.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
  • Dans edeceğiniz Pist: Mutlaka daha önceden en azından bir kere dans edeceğiniz pistte tekrar yapmış olun dans açılarınızı ve alanınızı netleştirmiş olursunuz.. Angora Dans Stüdyosu olarak Ankara'da  Düğün Dansı Kursu verdiğimiz çiftlerimizle mümkün olduğu kadar düğün salonlarına gidip bir ders yapmayı tercih ediyoruz.Böylece olası risklerin önüne geçmeye çalışıyoruz..Size de tavsiye ederiz.
  • Düğün Dansı Müziği : En önemli detaylardan biri olmakla beraber en çok risk taşıyanlardan da biridir. Öncelikle biz dans okulları müziği ciftlerin seçmesini tercih ederiz çünkü en özel gününüzün müziği size özel olmalı diye düşünürüz. Ancak bazı çiftlerimiz müzik konusunu dans kurslarına bırakırlar.Hangi durumda olursa olsun müziğin seçimi önemlidir..Müzik seçiminde ritmin duyulabilir olması, çok karışık olmaması, sözlerinin günün anlamına uygun olması,belli anlarından müziğin iniş çıkşlarının olması önemli detaylardır.Düğün Dansınız esnasında mutlaka bir arkadaşınızdan müzikle ilgili yardım isteyin siz dansa başlarken o da olası aksiliklerde müdahale edebilmek için DJ kabininin yakınlarından bulunsun.... Müziğiniz mutlaka 3-4 farklı formatta kaydedin çünkü bazı düğün salonlarında ses sistemleri belli formatları çalıştırabilmektedir.Son anda bir sorun yaşamayın.. Yine müziğinizi düğün salonuna USB ve CD olarak iki ayrı yere kayıt edilmiş şekilde verin şayet birinde sorun çıkarsa diğerinden devam edebilsinler. Ve elbette düğün salonunuzda mutlaka müzikli bir prova yapın..
  • Dans türünün seçimi: Düğün dansınızı sadece bir dans türünü odaklayarak planlamanız gerekmez. Genelde düğün dansları Valz, Tango, Rumba olarak bilinmekle beraber bu şart değildir. Kendinizi bir dans türüne odaklamak zorunda hissetmeyin, zaten dans eğitmeniniz size gerekli bilgiyi verecektir.Unutmayın bu kadar kısa sürede dans etmeyi öğrenmek ana odağınız değil bu yüzden düğün dansınızı bir sunum ve koreografi olarak düşünmnizde fayda vardır.
  • Beceremem - Yeteneksizim diye düşünmeyin: Bu noktada genelde baylar çekimser kalırken gelinler daha düğün dansına dönük oluyorlar...Damat veya gelin farketmez öncelikle yapamam,beceremem, yeteneğim yok diye düşünmeyin. Bilin ki bu bir eğitim ve siz zaten yapabilmek için eğitim alıyorsunuz. Doğru eğitmen, doğru bir eğitim ve iyi programlanmış,planlamış bir koreografi ile yapmamanız mümkün değil... 
  • Düğün Dansı Koreografisi: Bir düğün dansı koreografisi yaklaşık 4- 5 seansta bitmekle beraber bazı özel durumlarda ( Düğününüze 2 haftadan daha kısa zaman kalmışsa) iyi bir eğitmen ve eğitim ile 2 seansta da en azından gününüzü kurtaracak bir koreografi yapabilirsiniz.Bunun yanında müzikleriniz yaklaşık 2,5 - 3 dk dan fazla olmamalıdır, çünkü seyirci algısı ortalama 1,5 dk'dır girişi ve finali de hesap ettiğinizde öngörülen süreler içerisinde yapılan bir koreografi aklıda kalıcı ve ilgi çekici olabileceği gibi çok uzun bir düğün dansı koreografisi maalesef izleyenlerin konsantrasyonunu devam ettiremeyeceği için gereksiz ilgi kaybına neden olacaktır.

Dediğimiz gibi bu sizin en güzel ve en özel gününüz bu günde eminiz ki konuklarınıza da unutulmaz anlar yaşatmak istiyorsunuz. O halde DÜĞÜN DANSI'nızı programlayarak başlayabilirsiniz.......

Tüm evlenecek çiftlere şimdiden mutlu huzurlu bir ömür diliyoruz.....

Angora Dans Stüdyosu

Kıvanç GÜR

Sizi Arayalım

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?