Jazz Dans Kursu Ankara  


Jazz Dans ile iyi hissedeceksiniz

 Jazz Dans kökeni Amerika Birleşik Devletleri olmakla beraber,   Broadway müzikalleri ve müzikal filmlerde kullanılmaktadır.         Yurtdışında son derece popüler bir branş olup Türkiye'de de ilgi çekmeye başlamıştır. Türkiye'de pek çok dans kursu Jazz Dans dersleri vermektedir. Bunun yanında Ankara'da Jazz Dans Kursu veren dans okulu sayısı son derece az olmakla beraber Angora dans stüdyosu bünyesinde Jazz Dans Kursları sık sık açılmaktadır. 
 
Birinci dünya savaşı sonunda Amerikada halkın savaş bunalımını üzerinden atmak istediği bir süreç yaşanmıştı özellikle savaş döneminde yetişen ve kayıp kuşak gençler olarak bilinen genç kesim arasında sosyal hayatlarında yeni bir arayış başladı.Bunun sonucu olarak da gece kulüplerinde, kaberelerde ve dans salonlarında Jazz dans savaş öncesine göre daha farklı gözüken yeni bir dans olarak ortaya çıkmaya başladı.
Bu dans daha çok partner değiştirmeyi normal karşılayan easkiye göre daha yakın ve daha gayri resmi idi ve tek bir müzik dansında yapılabiliyordu JAZZ
Baleye kıyasla Jazz Dans çok daha güncel ve modern bir dans türüdür. İlk bakışta çok kolay olarak görülse de esasında ciddi anlamda form ister. Bu dans türünde teknik detaylar ön plana çıkar..
Ankara'da Angora dans stüdyosu olarak Jazz Dans kurslarımız sık periyodlarda açılmakta ve dansa ilgi duyanların beğenisine sunulmaktadır...
Siz de Jazz Dansı merak ediyorsanız Ücretsiz Jazz Dans Tanıtım Derslerimize bekleriz.

Sizi Arayalım

1 Yorum Yazıldı.

  • Fehime Güney

    Demek Ankara'da jazz dans dersi varmış.. En kısa zamanda deneyeceğim..

    09 Ekim 2017 01:02

Yorum yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?