Swing Kursu
Türkiye'ye 2000'li yılların başında giren salsa tüm dünya'da olduğu gib ülkemizde de kısa sürede popüler oldu.Gerek sosyal paylaşım alanının geniş olması gerekse öğrenimi ve uygulanması kolay olan bir dans olması Salsa'ya olan ilgiyi kısa sürede arttırdı.Özellikle ülkemizde yetişen Salsa dansçılarının yurtdışındaki popüler yarışmalarda 1. Olmaları ile tüm Türkiye'de kitleleri peşinden sürükledi.. Salsa'nın Ankara'da popüler olmasından önce Üniversitelerin dans kulüpleri odağında yapılan Dans Sporu (Cha cha, Jive,Paso Doble,Samba,Ruhmba) çok geniş kitlelerden ziyade belirli toplulukların ve bazı dans okullarının bünyesinde öğretilmekteydi.

Ancak sportif odaklı olan dans özel bir çalışma ve disiplin gerektirdiğinden dolayı öğrenmesi ve uygulaması zaman alan yarı profesyonel bir uğraştı.Türkiye'ye Salsa'nın girmesi ile beraber Ankara'nın önemli eğitmenlerinden bazıları Salsa'ya olana ilgilerini arttırarak kendilerini bu yönde gelişmeye adadılar.Yurtiçinde ve yurtdışında yapılan çalıştaylara ,Festivallere ve eğitimlere katılarak kendilerini geliştirdiler.Ankara'ya Salsa dansını getiren bu eğitmenler vasıtası ile Ankara da İstanbul gibi bu danstaki gelişimini günden güne arttırdı..


İlk zamanlarda haftada iki gün olan Latin gecelerinin ismi zamanla Salsa gecesi olarak değişti eğitim alanların sayısı arttı ve yaş aralığı genişledi.Bunun yanında Ankara'da Dans okulu sayısı hızla arttı ve yurtiçindeki salsa yarışmalarında Ankara'lı salsacılar ve dans kulüpleri derceler almaya başladılar.Bugün Ankara Türkiye ve Avrupa salsa camiasında adından övgü ile bahsettiren bir şehir oldu,2009 Türkiye Kulüpler Şampiyonu (Angora Dans ve Spor Kulübü) 2010 Türkiye 2. -3. Sü (Angora Dans ve Spor Kulübü) ve 2011 Türkiye Şampiyonu (Angora Dans ve Spor Kulübü) Ankara'dan çıkmıştır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!