Bachata Kursu

Bachata /Tutkunun Dansı

Son yılların Popüler danslarından olan BACHATA özellikle sosyal dans gecelerinin vazgeçilmez danslarındandır.. Öğrenmesi ve uygulaması kolay olduğu için özellikle başlangıç seviye'de dans edenler için ideal bir dans kursudur. Angora Dans Stüdyosunda Bachata kursları belli dönemlerde açılmakla beraber Salsa derslerinin ve dans gecelerinin içerisinde de gösterilmektedir. Şayet eşli danslara yeni başlayacaksanız ve kendinize henüz güveniniz yoksa size tavsiyemiz Bachata dersini diğer dans derslerinin içerisinde de veren dans kurslarını tercih etmenizdir. Bu konuda Ankara'da dans kursları içerisinde Angora Dans Stüdyosu gerek uygun fiyatları gerekse dansta sunduğu faydalarla ön plana çıkmaktadır.

Kısa Tarihçe:

Bachata, Dominik Cumhuriyeti’ne ait müzik ve dans verilen isimdir. Yerliler tarafından 'acılı aşk şarkısı' olarak nitelendirilmektedir. 1960'lı yıllara dayanan bu müzik ve dans türünün temel çalgı aleti gitardır.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Rap müziği gibi Bachata müzikleri de fakir halkın sesi olarak tanındı. Bachata dansı, varoşlardaki dışlanmış, terk edilmiş ve fakir halkın acılarını yansıtmaktadır. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Romantik ezgilerle gün yüzüne çıkan Bachata dans figürleri, zaman içerisinde değişime uğraşmış ve farklı şekillere bürünmüştür.

Temeli ayak hareketlerine dayanan Bachata müzikleri günümüzde Avrupa'da büyük ilgi görmektedir. 4/4’lük ritimle yapılır, romantik ve samimi hareketler içerir. Bolero ve merengue hareketlerini de bünyesinde barındırmaktadır.

Önceleri daha yavaş ritimlere sahipken şimdilerde bir miktar hareketlendiği görülür. Luis Guerra, Frank Reyes önemli sanatçılarındandır.

Bachata Nasıl Yapılır? – Kıvraklık ve Hüzün Ortaya Çıkıyor!

Bachata şarkıları aşkı ve acıyı bir arada sunan sözlere ve ritimlere sahiptir. Hem dans eder hem de acı çekersiniz bir nevi. Partnerli yapılan bu dansta kadın ile erkek birbirine neredeyse düğümlenir. Dönüşler, ayak hareketleri ve ağır figürler içerir. Şehveti ve arzuyu gözlerinizle görürsünüz.

Diğer Latin dansları ile benzerlik gösteren hareketlerinin yanı sıra özel olarak üzerinde durulan kalça ve bel hareketlerine de sahiptir. Partnerle yakın temas, şiirsel anlatımlar önemlidir. Hem romantizm hem de tutku ön plana çıkarılır.

Ne Kadar Sürede Öğrenirsiniz?

Bachata aslında kolay gibi gözükse de partnerle uyum içinde dans etmeyi gerektirdiği için belli bir süre ayırmak gerekiyor. 2 ayda temel olarak dans edebilirken uzun süreçlerde daha profesyonelleşmeniz mümkün. Sahneye çıkmak isteyenler ise partnerli olarak daha uzun süre çalışarak yeteneklerini geliştirebilirler.

Bachata Kurslarının Ekonomik Seçeneklerinden Yararlanın!

Neden Seçmeliyim?

Acılı ve tutkulu ritimler ilginizi çekiyorsa,

Farklı bir dans türü denemek istiyorsanız,

Kısa zamanda kolay bir dans öğrenmek istiyorsanız,

Bachata kursu tam size göre, neredeyse ilk dans dersinde dans etmeye başlıyorsunuz.

Çantanıza Neler Alacaksınız?

Bachata eşlerin birbirine çok yakın olduğu bir dans türü. Bu nedenle derslere gelmeden önce duş almanızda fayda var. Partnerinizi rahatsız etmemek için yanınızda deodorant, sakız ve yedek giysiler bulundurmalısınız. Rahat kıyafetler giyebileceğiniz gibi sahneye yakışır şık kostümler de giyebilirsiniz. Kadınlar büyük saç tokaları, bileklikler, renkli ayakkabılar kullanabilirler. Su ve yaralanmalara karşı birkaç ilk yardım malzemesini de çantanıza koyabilirsiniz. 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?