Tango Kursu

Tango Kursu almanın bir kaç önemli faydası:

 Arjantin Tangosunun Parkinson, Alzheimer ve depresyon gibi ağır sorunlarla başa çıkmada bile etkin bir araç olduğu biliniyor. Çünkü tango bedensel ve zihinsel uyumu geliştiriyor ve eşler arasındaki ve çevre ile iletişim ve koordinasyonun olabildiğince yüksek seviyelere çıkmasını sağlıyor. Sırf bu amaçla kurulmuş terapi merkezleri var

Tangonun bize sağladığı pratik yararlardan bazıları şöyle:

Daha sağlıklı bir duruş sağlar

 Tango, kas ve kemik yapımızı etkin ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmemize olanak sağlıyor.

Beden yapımızı daha orantılı bir hale getirir

Düzenli tango çalışmaları kaslarımızı sıklaştırır, kemiklerimizi güçlendirir. Vücut ağırlığımızı daha kolay kontrol edebilmemizi sağlar.

Bedensel ve zihinsel denge duygumuzu geliştirir

Tango denge demektir. Zihinsel ve bedensel denge, eşler arasındaki koordinasyonun gelişimiyle daha da pekişmektedir.

Kooperasyonumuzu geliştirir

Tango iki kişilik bir ekip çalışmasıdır. Üstelik bu ekip, danseden bir kalabalığın ortasındadır ve onlarla da uyum içinde olmak zorundadır. Bütün bunlar kooperasyona yatkınlığımızı geliştiren unsurlardır. Bu koşullarda edindiğimiz alışkanlık ve davranışlar tüm yaşantımızı olumlu yönde etkiler.

Güven duygumuzu geliştirir

Tango yapabilmek için, partnerimize güven duymamız gerekir. Güven olmazsa iletişim kopar, koordinasyon dağılır. Karşılıklı güven olmazsa, tango yapamazsınız.

Bedensel ve çevresel farkındalığımızı arttırır

Tango yapabilmek için kendi durumumuzu, partnerimizin konum, duruş ve olası tepkilerini ve çevremizdeki çiftlerin tam olarak nerede bulunduklarını bilmek, farketmek zorundayız. Farkındalık öğrenilebilen bir beceridir. Tango bize bu konuda da yardımcı olur.

Konsantrasyonumuzu arttırır

Partnerimizle uyum ve iletişimimizi korumak ve sürdürmek, doğru konsantrasyon gerektirir . Tango, bu nedenle konsantrasyonumuzu geliştirmemize yardımcı olur.

Kaygılarımızdan kurtulmamızı sağlar

Tango yaparken yaşadığımız tek zaman dilimi vardır: ŞİMDİ. Geçmiş sorunlarımız ve geleceğe yönelik kaygılarımız tango yaparken silinir gider.

Arkadaş çevremizi geliştirir. Sosyalleşmemizi sağlar.

Tango, sosyal bir çalışmadır. Hareketli bir denge üzerine kuruludur. Bu kinetik denge hayatımızın her yönünde yansımasını bulur.

Kendimizi daha iyi ifade edebilmemizi sağlar

Tango iletişimdir. Tango yaparken partnerinizle sürekli ve akıcı bir iletişim içinde olursunuz. Bu iletişimde sözlere yer yoktur. Ama duygularınız ve sezgilerinizle konuşursunuz. Bedensel ve çevresel farkındalığınız üst düzeylere çıkar.

Tangoyu basit bir fiziksel etkinlik gibi görmemek gerekir. Tango bizleri fiziksel, duygusal ve ruhsal gelişime yönlendiren bir yapıya sahiptir. Kaslarımızın uyum içerisinde gerginlikten kurtulmasını sağlarken; duygusal ve ruhsal kişiliğimizin de farkındalık, kooperasyon ve denge içinde kendini geliştirebilmesine zemin hazırlar.

Ankarada birbirinden iyi Tango kursları bulunmakta ve Ankara'nın en iyi eğitmenleri tarafından Tango dersleri verilmektedir.. Angora  Dans Stüdyosu da Ankara'da Tango konusunda kendisini ilerletmiş ve tüm Türkiye tarafından saygıyla anılan eğitmenler ile çalışmaktadır. 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?